DSM DEWELOPMENT

NOWE DOMY POWSTAJĄ W BIAŁOŁĘCE

Nowy, przytulny dom to marzenie niemal każdego z nas. Piękne, nowoczesne zabudowania wyrastają jak grzyby po deszczu. Powstają nie tylko na obrzeżach dużych miast, ale także w mniejszych wioskach. Na tą lokalizacje decydują się głównie osoby, ceniące sobie spokój i ciszę. Mieszkania na uboczu niosą jednak za sobą wiele wad. Często są to miejsca odizolowane od środków komunikacji, sklepów, służby zdrowia itp. To sprawia, że obowiązkowym elementem staje się własny samochód, który jest jedynym połączeniem z centrum miasta.

Gdzie zatem najlepiej rozglądać się za nowym „własnym kątem” ? Warto wziąć pod uwagę przedmieścia, na których powstają np. domki szeregowe. Jest to świetna alternatywa pomiędzy domem jednorodzinnym, który wymaga sporych kosztów utrzymania, a mieszkaniem w bloku w samym centrum miasta. Przepiękne nowe domy powstają w Białołęce, która może okazać się bardzo dobrym miejscem dla osób, chcących mieszkać blisko Stolicy. Granice Białołęki wyznaczają Trasa Toruńska na południu i rzeka Wisła na zachodzie, od północy z kolei dzielnica graniczy z gminami Jabłonna i Nieporęt, a od wschodu z Markami. To tu na przestrzeni lat powstało najwięcej domków szeregowych i osiedli mieszkaniowych, zatem szukając mieszkania w okolicy Warszawy warto zajrzeć właśnie do Białołęki. Dostęp do licznych łąk i terenów zieleni przyciąga coraz więcej osób, sprawiając, iż miejsce te stanowi zieloną oazę w gęstej miejskiej zabudowie. Stąd też zresztą Białołęka zaczerpnęła swoją nazwę. Pochodzi bowiem od określenia topograficznego „biała łąka”, nawiązując do lustra wody oraz typowej dla łąki roślinności. Notowana była już w XV wieku i nazywana była pierwotnie Bialalanką. Dodatkową atrakcję stanowi oczywiście dostęp do Wisły od strony zachodniej i południowej. Całość buduje harmonijny klimat, tworząc jednocześnie wspaniałe warunki mieszkaniowe.

Domy szeregowe w takich miejscach są bardzo dobrym rozwiązaniem. Najczęściej wokół nich są stworzone wszelki punkty, poprawiające jakość życia – sklepy, place zabaw, przystanki autobusowe. Dzięki temu mieszkańcy nie odczuwają izolacji, a łatwe połączenie z miastem gwarantuje im dostęp do wszelkich ośrodków handlowych czy kulturalnych. Warto wspomnieć, iż w Warszawie znacznie łatwiej znaleźć pracę czy rozpocząć własną działalność. Mamy również dostęp do wielu szkół i uznanych uczelni, zatem perspektyw jest od groma, a przedmieścia Warszawy mogą okazać się naszym „miejscem na ziemi”.