DSM DEWELOPMENT

DOMY SZEREGOWE W BIAŁOŁĘCE

Warszawa niewątpliwie stanowi jedno z najdogodniejszych lokalizacji do zamieszkania w Polsce. Nie tylko zapewnia więcej perspektyw czy lepszy start w życiu młodych osób – studentów, przedsiębiorców. Jest jednym z najważniejszych ośrodków przemysłu, handlu czy kultury. Te czynniki od wielu lat przyciągają do stolicy rzesze nowych mieszkańców. Gdzie zatem szukać mieszkań? Jaka lokalizacja i typ zabudowy będą dla nas najlepsze?

Podczas poszukiwań „naszych czterech ścian” warto wziąć pod uwagę obrzeża miasta. To tam najczęściej powstają nowoczesne zabudowy, które pozwalają cieszyć się kontaktem z naturą, mając dookoła osiedla liczne parki i lasy. W centrum miasta nie posiadamy tego przywileju. Blokowiska wyrastające obok siebie tworzą gęstą zabudowę i ograniczają dostęp do terenów zieleni. Jedną z propozycji może być jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy czyli Białołęka. Domy szeregowe w Białołęce stanową spory procent zabudowy tej części miasta. Granice Białołęki wyznaczają Trasa Toruńska na południu i rzeka Wisła na zachodzie, od północy z kolei dzielnica graniczy z gminami Jabłonna i Nieporęt, a od wschodu z Markami.

Białołęka na przestrzeni lat przybrała wizerunek „sypialni” Warszawy, to tu można zaznać spokoju od zgiełku miasta, jednocześnie pozostając w stałym kontakcie z nim poprzez świetne połączenia np. autobusowe czy kolejowe. Podobnie jak leżący po przeciwnej stronie Ursynów – jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów Warszawy. Po za domkami szeregowymi budowane są tutaj także domy wolnostojące tworząc jedną, dużą sieć mieszkaniową. Dotyczy to głównie północnej i wschodniej części dzielnicy.

Białołęka podobnie jak inne dzielnice – nadal się rozwija. Tworząc domki szeregowe staramy się jak najlepiej wychodzić na przeciw potrzebom mieszkańców, zapewniając im dogodne warunki mieszkaniowe. Nasze projekty uwzględniają osobne wejście, balkon, garaż lub podjazd oraz własny ogródek. Dzięki temu można poczuć się jak w domku jednorodzinnym, tworząc jednocześnie społeczność mieszkaniową. Niewielki ogród zaspokaja naszą potrzebę kontaktu z naturą, lecz także – ze względu na swoją małą powierzchnię – nie pochłania tylu funduszy, co ogród w domku wolnostojącym. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć można na aranżację wnętrza, a ogród potraktować jak dodatkowy „pokój” letni. Ponadto takich ekonomicznych zalet jest znacznie więcej. Istnieje np. możliwość zastosowania uzbrojenia sieciowego lub wspólnych, osiedlowych śmietników.